Tester oprogramowania

Tester oprogramowania

Rekrutacja otwarta!
Start studiów od października 2024.

Partnerzy kierunku

Studia podyplomowe zostały przygotowane we współpracy z firmą Testuj.pl będącej częścią TestArmy Group S.A. najszybciej rozwijającej się firmy testerskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tryb studiów: weekendowy
Forma studiów: hybrydowa
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 160 godzin
Język wykładowy: polski
Forma zajęć: wykłady, warsztaty, ćwiczenia

Nauka testowania oprogramowania – studia podyplomowe

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zostać testerem oprogramowania, to rozpoczęcie studiów jest dobrym początkiem. Tester oprogramowania  to studia podyplomowe skierowane do wszystkich osób posiadających dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych. Studia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy w zawodzie Tester Oprogramowania. Program studiów jest dostosowany do tych, którzy chcieliby zdobyć wiedzę niezbędną do pracy w zawodzie Junior Tester. Udział w zajęciach przygotowuje również do międzynarodowej certyfikacji ISTQB CTFL – wyznaczającej standard testowania. 

Kierunek skierowany jest także dla osób, które mają doświadczenie w branży testowania i rozważają uporządkowanie wiedzy, przygotowanie do certyfikacji lub myślą o postawieniu pierwszych kroków w kierunku Test Managera lub Testera Automatyzującego. Dla nich to możliwość weryfikacji dotychczas podejmowanych na tym polu działań. Studia stanowią niepowtarzalną okazję do zdobycia wiedzy na temat tego, jak prowadzić projekt testowy według najnowszych globalnych standardów. To także okazja do zdobycia umiejętności w zakresie zarządzania procesem testowym i zespołem testowym

Program realizowany przez najlepszych praktyków

Atutem studiów jest fakt, iż cały program kierunku jest prowadzony przez praktyków na co dzień pracujących przy projektach, zarządzających zespołami i portfelami projektów. Patronat TestArmy – pierwszego w Polsce platynowego partnera ISTQB – gwarantuje zdobycie wiedzy w sposób praktyczny i zgody z najnowszymi technikami. Tester automatyczny, tester aplikacji, tester manualny i inne stanowiska pracy, które są dziś nie tylko potrzebne, ale i dobrze płatne, wymagają praktycznego przygotowania. Studia podyplomowe Tester oprogramowania umożliwiają je już od października! 

Zajęcia studiów Tester oprogramowania na WAB we Wrocławiu realizowane są w formule hybrydowej, umożliwiają łatwy dostęp do praktyków i zdobycia wiedzy osobom na co dzień przebywającym poza Wrocławiem.

Adresaci kierunku

Grupa docelowa dla kierunku Tester oprogramowania  to absolwenci studiów wyższych, którzy: 

 • planują podnieść swoje kwalifikacje, 
 • starają się o zatrudnienie w zawodzie Junior Tester,
 • planują w niedługim czasie rozpocząć przygodę z zarządzaniem zespołem testerskim lub planują rozszerzyć kompetencje w zakresie automatyzacji,
 • chcących się przebranżowić.

Profil absolwenta

Studia podyplomowe Tester oprogramowania w Wrocławskiej Akademii Biznesu mają na celu nabycie przez uczestników studiów wiedzy oraz kompetencji w zakresie: 

 • tworzenia przypadków testowych,
 • zarządzania dokumentacją testową,
 • standardu ISTQB
 • zarządzania projektem w duchu Agile
 • programowania testów z wykorzystaniem Python

Jeśli interesują Cię też inne studia podyplomowe Wrocław, zachęcamy do zapoznania się z opisami pozostałych kierunków.

Nazwa przedmiotu
ISTQB – Standard testowania
(przygotowanie do egzaminu certyfikującego ISTQB CTFL)
Techniki testowania w praktyce
Zarządzanie zespołem i procesem testowym
SQL – język do obsługi baz danych
Python dla testerów
Wprowadzenie do automatyzacji testów
Zarządzanie zespołem i procesem testowym
Dyplomowanie
Łączna liczba godzin: 160h

** Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szczegółowy plan zajęć opublikowanie zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Warunki zaliczenia

 • obecność na zajęciach (min. 80%)
 • zaliczenie przedmiotów 
 • zaliczenie końcowego egzaminu pisemnego – test

Podczas realizacji zadań na uczelni preferujemy posiadanie przez uczestników własnych komputerów przenośnych do pracy z pakietem Office. Uczelnia zapewnia oprogramowanie dla uczestników studiów  – pakiet office jedynie w wersji on-line.

 Rok akademicki / academic year  2024/2025Daty zjazdów / dates of classes
I SEMESTR1.26-27.10.2024
2.16-17.11.2024
3.30.11-1.12.2024
4. 14-15.12.2024
5.11-12.01.2025
6.25-26.01.2025
II SEMESTR1.08-09.03.2025
2.22-23.03.2025
3.05-06.04.2025
4.26-27.04.2025
5.17-18.05.2025
6.31.05-1.06.2025

Cena regularna:

 • Opłata roczna: 7 500 zł
 • Opłata semestralna: 2x 3 940 zł
 • Opłata w 4 ratach: 4x 2 060 zł
 • Opłata w 8 ratach: 8x 1 080 zł

Wpisowe: 250 zł

Zniżka na studia podyplomowe dla semestru zimowego:

 • 600 zł do 31.01.2024 r.
 • 500 zł w okresie 01.02.-30.06.2024 r.
 • 250 zł w okresie 01.07.-16.09.2024 r.

Dofinansowanie studiów podyplomowych

PROGRAM „POLECENI”

Możesz zyskać nawet 550 zł dodatkowej zniżki! Program skierowany jest do kandydatów i uczestników studiów podyplomowych, którzy będą promowali Wrocławską Akademię Biznesu oraz przyczynią się do wzrostu liczby osób zrekrutowanych na studia podyplomowe lub MBA.

BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH

W ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027 na rozwój kompetencji i kwalifikacji za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych, przeznaczonych zostanie prawie 7 mld zł. Składają się na to środki z szesnastu programów regionalnych i krajowego programu Fundusze Europejskie na rzecz Rozwoju Społecznego.

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych jest w Bazie Usług Rozwojowych dzięki czemu możesz dofinansować swoje studia podyplomowe!

Aby uzyskać szczegóły dofinansowania skontaktuj się z odpowiednim URZĘDEM PRACY podlegającym pod Twój adres zameldowania lub skorzystaj z pomocy ZIELONEJ LINII.

ZNIŻKA DLA ABSOLWENTÓW I STUDENTÓW WAB

Wszyscy Absolwenci oraz obecni Studenci WAB, podejmujących naukę na studiach podyplomowych otrzymują:

 • rabat w wysokości 5% wartości opłaty rocznej
 • brak wpisowego (opłata poza zniżką – 250 zł)

ZNIŻKA RODZINNA

Jeżeli na Uczelni studiują w tym samym czasie osoby spokrewnione: rodzeństwo, małżeństwo, rodzice, dzieci, to każda z tych osób na czas równoległych studiów otrzymuje zniżkę 5% od opłaty rocznej.

ZNIŻKA FIRMOWA

 • Jeżeli na Uczelni studiują osoby z tej samej firmy, to każda z tych osób na czas równoległych studiów otrzymuje zniżkę 5% od opłaty rocznej.
 • Jeżeli na Uczelni studiują pracownicy firmy współtworzącej programy studiów podyplomowych oraz ich stali klienci, to każda z tych osób na czas studiów otrzymuje zniżkę 5% od opłaty rocznej.

* Powyższe zniżki się nie łączą.


Numer konta bankowego do wpłat

Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto:

Bank Ochrony Środowiska

PL 60 1540 1030 2103 0004 9462 0001

 1. Wypełnij formularz rekrutacyjny w systemie IRK.
 2. Skompletuj dokumenty rekrutacyjne
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem (I – go stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich)
  • Kopia dowodu wniesienia opłaty administracyjnej
  • Dowód osobisty należy przedłożyć do wglądu
  • Podanie o przyjęcie na studia
  • Dwie podpisane przez Kandydata umowy o naukę
 3. Złóż dokumenty rekrutacyjne w Centrum Studiów MBA i Podyplomowych.

KONTAKT:

Weronika Bereska
Koordynator ds. Studiów Podyplomowych

pokoje 3/13 i 3/14
tel. +48 71 333 11 33
kom. +48 535 164 459
e-mail [email protected]
Poniedziałek – Piątek 7:00 – 15:00

PIOTR KRZOSA

Opiekun kierunku

Specjalista oraz konsultant z zakresu wytwarzania oraz jakości oprogramowania. Wieloletni programista wykorzystujący wiedzę oraz zdobyte doświadczenie podczas testów oprogramowania.

Od lat związany z branżą IT przy projektach realizowanych dla szerokiego grona klientów z obszaru e-commerce, finansowego, energetycznego i innych.

Na co dzień QA Manager, trener szkoleń z zakresu testowania oprogramowania i testów automatycznych, wykładowca, coach, mentor.

Certyfikowany tester ISTQB poziomu podstawowego i zaawansowanego. Prywatnie entuzjasta gitarowych brzmień.


NATALIA PAWLAK

Od czasów wczesnoszkolnych wiązała swoją przyszłość ze środowiskiem IT. Marzenie to zrealizowała studiując na Politechnice Poznańskiej na kierunku Informatyka. Swoją zawodową wędrówkę rozpoczęła kilka lat temu. Na początku było to testowanie, ale gdzieś zawsze pojawiały się stanowiska związane również z koordynacją pracy oraz zarządzaniem ludźmi. Posiada certyfikacje z zakresu testowania jak i prowadzenia projektów.

Stawiam na komunikatywność i indywidualne oraz grupowe docenianie współpracowników, ze wskazaniem ich mocnych stron i odpowiednim ukierunkowaniem.

Aktualnie kierownik projektów i QA Team Leader oraz SCRUM Master.

W wolnym czasie wraz ze swoją drużyną gram w kobiecą amatorską piłkę nożną jako bramkarka.


PATRYK OSTROWSKI

Absolwent kierunku Informatyka. Testowaniem oprogramowania zajmuje się od roku 2007-go. Doświadczenie zdobywał w projektach webowych, mobilnych i chmurowych pracując nad rozwiązaniami m.in. dla obszarów takich jak bankowość, automotive, administracja publiczna, transport, biotechnologia, telekomunikacja czy entertainment.

Po testowaniu manualnym i automatycznym zajął się koordynowaniem strategii testów w zespołach zwinnych – także skalowalnych – a od roku 2019-go zajmuje się tematami związanymi z utrzymywaniem produktów i analizą biznesową. Od 2017-go roku współpracuje z firmą testuj.pl jako akredytowany trener prowadząc szkolenia z zakresu testowania oprogramowania, ale także z analizy biznesowej czy też zarządzania wymaganiami.

Podczas szkoleń przeplata pasję do informatyzacji i technologii z realnym warsztatem zawodowym, który ma na celu ulepszenie pracy zespołowej dzięki każdej osobie zaangażowanej w projekt informatyczny.


PAWEŁ MATYSIAK

Senior Automation Engineer. Pasjonat tworzenia testów automatycznych , poznawania nowych technologii oraz narzędzie przydatnych przy automatyzacji. Absolwent Politechniki Wrocławskiej – kierunku Informatyka.

Doświadczenie w IT zdobywał w branży finansowej, medycznej oraz przy tworzeniu oprogramowania dla administracji publicznej. Ceni sobie profesjonalizm rzetelność i współpracę z zaangażowanym zespołem.

Aktualnie Menager zespołu testerów automatyzujących w TestArmy Group.


DAWID PACIA

Test Automation Manager (a w rzeczywistości 1/3 QA, 1/3 DevOps, 1/3 Lead) odpowiedzialny za dostarczanie jak najwyższej jakości produktów w możliwie najkrótszym czasie. Z wykształcenia specjalista w dziedzinie systemów inteligentnych i ich zastosowania w zarządzaniu i inżynierii produkcji. Związany z IT od niemal 10 lat, w tym 5+ w testowaniu. Certyfikowany Scrum Master oraz Test Manager. Współzałożyciel regularnego meet-upu w Kijowie „UkrainQA”.

Twórca pierwszego testowego środowiska „Internet of Pets”. Nierozerwalnie związany ze start-upami i nowoczesnymi technologiami, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym (wdrażając je na własny użytek). Wyróżniony w plebiscycie „Ludzie testowania 2018” na łamach portalu testerzy.pl. Po godzinach aktywny mówca i podróżnik. Ma za sobą prezentacje w ponad 15 krajach na 3 kontynentach.


KRYSTIAN BROŻEK

Programista, Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pasjonat Backend-u i baz danych oraz nowoczesnych technologiii, który lubi dzielić się swoją wiedzą.

Przygodę z IT rozpoczął od współpracy z Apple i Bankiem Zachodnim WBK. Doświadczenie zdobywał m.in. przy projektach dla największych organizacji w branży transportowej. Posiada liczne certyfikaty m. in. Microsoft SQL Server oraz ISTQB.

Co myślą o kierunku nasi studenci?

Opinie uczestników III edycji studiów podyplomowych Tester oprogramowania w WAB: