Tester oprogramowania

Tester oprogramowania

Tryb studiów: Weekendowy
Forma studiów: Hybrydowy
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry) 
Wymiar godzin: 160 godzin 
Język wykładowy: polski 

Zapisy na semestr zimowy ruszyły!

Studia podyplomowe Tester oprogramowania zostały przygotowane we współpracy z firmą Testuj.pl będącej częścią TESTARMY GROUP S.A. najszybciej rozwijającej się firmie testerskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nauka testowania oprogramowania – studia podyplomowe

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zostać testerem oprogramowania, to rozpoczęcie studiów jest dobrym początkiem. Tester oprogramowania  to studia podyplomowe skierowane do wszystkich osób posiadających dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych. Studia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy w zawodzie Tester Oprogramowania. Program studiów jest dostosowany do tych, którzy chcieliby zdobyć wiedzę niezbędną do pracy w zawodzie Junior Tester. Udział w zajęciach przygotowuje również do międzynarodowej certyfikacji ISTQB CTFL – wyznaczającej standard testowania. 

Kierunek skierowany jest także dla osób, które mają doświadczenie w branży testowania i rozważają uporządkowanie wiedzy, przygotowanie do certyfikacji lub myślą o postawieniu pierwszych kroków w kierunku Test Managera lub Testera Automatyzującego. Dla nich to możliwość weryfikacji dotychczas podejmowanych na tym polu działań. Studia stanowią niepowtarzalną okazję do zdobycia wiedzy na temat tego, jak prowadzić projekt testowy według najnowszych globalnych standardów. To także okazja do zdobycia umiejętności w zakresie zarządzania procesem testowym i zespołem testowym

 

Program realizowany przez najlepszych praktyków

Atutem studiów jest fakt, iż cały program kierunku jest prowadzony przez praktyków na co dzień pracujących przy projektach, zarządzających zespołami i portfelami projektów. Patronat TestArmy – pierwszego w Polsce platynowego partnera ISTQB – gwarantuje zdobycie wiedzy w sposób praktyczny i zgody z najnowszymi technikami. Tester automatyczny, tester aplikacji, tester manualny i inne stanowiska pracy, które są dziś nie tylko potrzebne, ale i dobrze płatne, wymagają praktycznego przygotowania. Studia podyplomowe Tester oprogramowania umożliwiają je już od października! 

Zajęcia studiów Tester oprogramowania na WAB we Wrocławiu realizowane są w formule hybrydowej, umożliwiają łatwy dostęp do praktyków i zdobycia wiedzy osobom na co dzień przebywającym poza Wrocławiem.  

Sprawdź również inne studia podyplomowe we Wrocławiu i rozwijaj swoje umiejętności przy wsparciu najlepszych wykładowców!

Adresaci kierunku

Grupa docelowa dla kierunku Tester oprogramowania  to absolwenci studiów wyższych, którzy: 

– planują podnieść swoje kwalifikacje,  

– starają się o zatrudnienie w zawodzie Junior Tester, 

– planują w niedługim czasie rozpocząć przygodę z zarządzaniem zespołem testerskim lub planują rozszerzyć kompetencje w zakresie automatyzacji,  

– chcących się przebranżowić.  

Profil absolwenta:

Studia podyplomowe Tester oprogramowania w Wrocławskiej Akademii Biznesu mają na celu nabycie przez uczestników studiów wiedzy oraz kompetencji w zakresie: 
– tworzenia przypadków testowych  e

– zarządzania dokumentacją testowych  

– standardu ISTQB  

– zarządzania projektem w duchu Agile  

– programowania testów z wykorzystaniem Python  

Partner

Nazwa przedmiotu
ISTQB – Standard testowania
(przygotowanie do egzaminu certyfikującego ISTQB CTFL)*
Techniki testowania w praktyce
Zarządzanie zespołem i procesem testowym
SQL – język do obsługi baz danych
Python dla testerów
Wprowadzenie do automatyzacji testów
Zarządzanie zespołem i procesem testowym
Dyplomowanie
Łączna liczba godzin: 160h

* Przygotowanie jest wstępem do zdania egzaminu certyfikowanego u partnera studiów w promocyjnej cenie 300 zł

** Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szczegółowy plan zajęć opublikowanie zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Warunki zaliczenia

  • obecność na zajęciach (min. 80%)
  • zaliczenie przedmiotów 
  • zaliczenie końcowego egzaminu pisemnego – test

Koszt studiów rocznych: 5 900 zł

Opłata semestralna: 3 097,5 zł

Opłata w 4 ratach: 1 622,5 zł

Opłata w 8 ratach: 848 zł

Wpisowe: 250 zł

Skorzystaj ze specjalnej promocji ze zniżki na czesne. Zapisz się w wybranych terminach i zyskaj!

terminydo 30.06.202301.07 – 17.09.2023
wysokość zniżki500 zł250 zł

Program „Poleceni” – zyskaj 250 zł dodatkowej zniżki.

Program skierowany jest do osób, które będą promowały Wrocławską Akademie Biznesu oraz przyczynią się do wzrostu liczby osób zrekrutowanych na rok akademicki 2022/2023 na Studia Podyplomowe.


Rabaty indywidulane dla Firm!

Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto:
Bank Ochrony Środowiska
PL 60 1540 1030 2103 0004 9462 0001 – rachunek PLN

JESTEŚMY W BAZIE USŁUG ROZWOJOWYCH

Skorzystaj z dofinansowania w ramach projektu:
AKTYWIZACJA DOLNOŚLĄSKIEGO RYNKU PRACY

1. Formularz rekrutacyjny w systemie IRK- WYPEŁNIJ

2. Skompletuj dokumenty rekrutacyjne

  • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem (I – go stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich) – ORYGINAŁ DO WGLĄDU
  • Kopia dowodu wniesienia opłaty administracyjnej
  • 1 zdjęcie o wymiarach 35×45 mm
  • Dowód osobisty należy przedłożyć do wglądu
  • Podanie o przyjęcie na studia wraz z ankietą osobową
  • Dwie podpisane przez Kandydata umowy o naukę

3. Złóż dokumenty rekrutacyjne w Centrum Studiów MBA i Podyplomowych

KONTAKT:

Weronika Bereska

Specjalista ds. Studiów Podyplomowych
pokój 3/14
+48 535 164 459
[email protected]

PIOTR KRZOSA

Opiekun kierunku

Specjalista oraz konsultant z zakresu wytwarzania oraz jakości oprogramowania. Wieloletni programista wykorzystujący wiedzę oraz zdobyte doświadczenie podczas testów oprogramowania.

Od lat związany z branżą IT przy projektach realizowanych dla szerokiego grona klientów z obszaru e-commerce, finansowego, energetycznego i innych.

Na co dzień QA Manager, trener szkoleń z zakresu testowania oprogramowania i testów automatycznych, wykładowca, coach, mentor.

Certyfikowany tester ISTQB poziomu podstawowego i zaawansowanego. Prywatnie entuzjasta gitarowych brzmień.


NATALIA PAWLAK

Od czasów wczesnoszkolnych wiązała swoją przyszłość ze środowiskiem IT. Marzenie to zrealizowała studiując na Politechnice Poznańskiej na kierunku Informatyka. Swoją zawodową wędrówkę rozpoczęła kilka lat temu. Na początku było to testowanie, ale gdzieś zawsze pojawiały się stanowiska związane również z koordynacją pracy oraz zarządzaniem ludźmi. Posiada certyfikacje z zakresu testowania jak i prowadzenia projektów.

Stawiam na komunikatywność i indywidualne oraz grupowe docenianie współpracowników, ze wskazaniem ich mocnych stron i odpowiednim ukierunkowaniem.

Aktualnie kierownik projektów i QA Team Leader oraz SCRUM Master.

W wolnym czasie wraz ze swoją drużyną gram w kobiecą amatorską piłkę nożną jako bramkarka.


PATRYK OSTROWSKI

Absolwent kierunku Informatyka. Testowaniem oprogramowania zajmuje się od roku 2007-go. Doświadczenie zdobywał w projektach webowych, mobilnych i chmurowych pracując nad rozwiązaniami m.in. dla obszarów takich jak bankowość, automotive, administracja publiczna, transport, biotechnologia, telekomunikacja czy entertainment.

Po testowaniu manualnym i automatycznym zajął się koordynowaniem strategii testów w zespołach zwinnych – także skalowalnych – a od roku 2019-go zajmuje się tematami związanymi z utrzymywaniem produktów i analizą biznesową. Od 2017-go roku współpracuje z firmą testuj.pl jako akredytowany trener prowadząc szkolenia z zakresu testowania oprogramowania, ale także z analizy biznesowej czy też zarządzania wymaganiami.

Podczas szkoleń przeplata pasję do informatyzacji i technologii z realnym warsztatem zawodowym, który ma na celu ulepszenie pracy zespołowej dzięki każdej osobie zaangażowanej w projekt informatyczny.


PAWEŁ MATYSIAK

Senior Automation Engineer. Pasjonat tworzenia testów automatycznych , poznawania nowych technologii oraz narzędzie przydatnych przy automatyzacji. Absolwent Politechniki Wrocławskiej – kierunku Informatyka.

Doświadczenie w IT zdobywał w branży finansowej, medycznej oraz przy tworzeniu oprogramowania dla administracji publicznej. Ceni sobie profesjonalizm rzetelność i współpracę z zaangażowanym zespołem.

Aktualnie Menager zespołu testerów automatyzujących w TestArmy Group.


DAWID PACIA

Test Automation Manager (a w rzeczywistości 1/3 QA, 1/3 DevOps, 1/3 Lead) odpowiedzialny za dostarczanie jak najwyższej jakości produktów w możliwie najkrótszym czasie. Z wykształcenia specjalista w dziedzinie systemów inteligentnych i ich zastosowania w zarządzaniu i inżynierii produkcji. Związany z IT od niemal 10 lat, w tym 5+ w testowaniu. Certyfikowany Scrum Master oraz Test Manager. Współzałożyciel regularnego meet-upu w Kijowie „UkrainQA”.

Twórca pierwszego testowego środowiska „Internet of Pets”. Nierozerwalnie związany ze start-upami i nowoczesnymi technologiami, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym (wdrażając je na własny użytek). Wyróżniony w plebiscycie „Ludzie testowania 2018” na łamach portalu testerzy.pl. Po godzinach aktywny mówca i podróżnik. Ma za sobą prezentacje w ponad 15 krajach na 3 kontynentach.


KRYSTIAN BROŻEK

Programista, Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pasjonat Backend-u i baz danych oraz nowoczesnych technologiii, który lubi dzielić się swoją wiedzą.

Przygodę z IT rozpoczął od współpracy z Apple i Bankiem Zachodnim WBK. Doświadczenie zdobywał m.in. przy projektach dla największych organizacji w branży transportowej. Posiada liczne certyfikaty m. in. Microsoft SQL Server oraz ISTQB.

1.21-22.10.2023
2.04-05.11.2023
3.25-26.11.2023
4. 09-10.12.2023
5.13-14.01.2024
6.10-11.02.2024
(7.)(24-25.02.2024)
8.09-10.03.2024
9.23-24.03.2024
10.13-14.04.2024
11.27-28.04.2024
12.11-12.05.2024
13.15-16.06.2024
(14)(29-30.06.2024)