UX Researcher and Designer

UX Researcher and Designer

Tryb studiów: weekendowy
Forma studiów: online
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 160 godzin
Język wykładowy: polski
Forma zajęć: wykłady, warsztaty, ćwiczenia, projekty

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak tworzyć produkty i usługi, które naprawdę spełniają oczekiwania użytkowników?

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest tworzenie produktów, które nie tylko są estetyczne, ale także skupiają się na potrzebach i preferencjach użytkowników. Aby osiągnąć ten cel, nowoczesnym firmom potrzebni są wykwalifikowani specjaliści z obszaru UX Research i Designu.

Studia podyplomowe UX Researcher and Designer to przede wszystkim praktycy, którzy chcą dzielić się swoim doświadczeniem i pomóc Ci zgłębić wiedzę z obszaru:

 • metod badawczych, 
 • analizy użytkowników,
 • testowania interfejsów,
 • tworzenia użytecznych prototypów.

Jednym z największych atutów naszych studiów jest to, że będziesz pracować przez cały rok nad projektem, który nie tylko pozwoli Ci zgłębić wiedzę teoretyczną, ale również da możliwość zastosowania jej w praktyce. Będziesz mieć okazję przejść przez pełen cykl projektowania interakcji, od etapu badań użytkowników, poprzez tworzenie prototypów, aż do testowania i iteracji.

Nauczysz się także jak analizować dane i łączyć je z aspektami psychologii użytkowników, aby lepiej zrozumieć ich oczekiwania i potrzeby. Wykładowcami i ćwiczeniowcami będą praktycy, którzy na codzień pracują na stanowiskach UX Researcher, UX Designer, Research Manager, Product Designer, UX Strateg oraz HR Manager w IT. 

Podczas studiów będziesz pracować zarówno w zespołach, jak i indywidualnie, rozwijając swoje umiejętności projektowania i kreatywnego myślenia. Będziesz mieć dostęp do najnowszych narzędzi i technik używanych przez UXów, co pozwoli Ci na zdobycie praktycznego doświadczenia w tworzeniu pięknych interakcji użytkowników.

Nie czekaj dłużej! Studia podyplomowe UX Researcher and Designer mogą otworzyć przed Tobą fascynujące możliwości zawodowe i umożliwić Ci rozwinięcie swojego potencjału. Twoja praca może mieć realny wpływ na spełnianie potrzeb użytkowników, usprawnianie procesów biznesowych i zwiększanie efektywności organizacji.

Studia podyplomowe skierowane są do wszystkich osób posiadających dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych.

Zapraszamy do zgłaszania się i rozpoczęcia przygody z UXem na naszym kierunku!

Adresaci kierunku:

Poniższe grupy odbiorców są jedynie przykładami, a studia podyplomowe z UX Research and Design mogą być wartościowe w codziennej pracy i życiu każdego z nas.

 • Osoby po studiach humanistycznych (psychologia, socjologia i pokrewne), z zakresu sztuki i projektowania (grafika komputerowa, rysunek, architektura i pokrewne) oraz absolwenci studiów informatycznych i pokrewnych – chcący rozwijać umiejętności w obszarze projektowania, badań i optymalizacji interfejsów;
 • Specjaliści z obszaru marketingu, reklamy i PR – w celu pogłębienia swojej wiedzy na temat interakcji człowiek-komputer, badań użytkowników i tworzenia lepszych doświadczeń użytkownika;
 • Projektanci graficzni i interakcyjni – by usystematyzować swoją wiedzę i przejść przez pełen proces projektowy oraz poznać metody badawcze;
 • Osoby z różnych obszarów zawodowych – chcące rozwinąć swoje obecne umiejętności i poznać nowe metodyki, które warto wykorzystać w ich środowisku pracy.

Profil absolwenta:

W czasie tych studiów każdy Uczestnik/Uczestniczka będą mogli zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności z takich obszarów jak:

 • Badania z użytkownikami
 • Zbieranie potrzeb i analiza problemów odbiorców produktów cyfrowych oraz Biznesu
 • Wykorzystanie podstawowych narzędzi i technik pozwalających zbierać i analizować dane jakościowe oraz ilościowe
 • Praca z narzędziami do projektowania i prezentowania efektów swojej pracy
 • Metody testowania produktów
 • Realia pracy w IT
 • Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej (od CV, przez portfolio i media społecznościowe, aż po rozmowę rekrutacyjną)
Nazwa przedmiotu
Psychologia a UX – wstęp do projektowania opartego o badania
Jakościowe i ilościowe badania potrzeb użytkowników i biznesu
Analiza danych i prezentacja wyników
Architektura informacji i generowanie rozwiązań
UX i UI Design
Testowanie rozwiązań i analiza 
Metodologie projektowe i współpraca z zespołem IT
Rynek pracy – jak się przygotować do rekrutacji
Dyplomowanie
Łączna liczba godzin: 160h

 * Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szczegółowy plan zajęć opublikowanie zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

* Podczas zajęć online, Uczelnia nie zapewnia licencji na oprogramowanie. Uczestnicy studiów realizując program korzystają z bezpłatnych wersji (trial) bądź zamienników dla tych programów, lub też wersji, z których można korzystać online.

Koszt studiów rocznych: 5 500 zł

Opłata semestralna: 2x 2 887,5 zł

Opłata w 4 ratach: 4x 1 512,5 zł

Opłata w 8 ratach: 8x 790,62 zł

Wpisowe: 250 zł

Skorzystaj ze specjalnej promocji ze zniżki na czesne. Zapisz się w wybranych terminach i zyskaj!

terminydo 30.06.202301.07 – 17.09.2023
wysokość zniżki500 zł250 zł

Program „Poleceni” – zyskaj 250 zł dodatkowej zniżki.

Program skierowany jest do osób, które będą promowały Wrocławska Akademie Biznesu oraz przyczynią się do wzrostu liczby osób zrekrutowanych na rok akademicki 2022/2023 na Studia Podyplomowe.


Rabaty indywidulane dla Firm!

Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto:

Bank Ochrony Środowiska
PL 60 1540 1030 2103 0004 9462 0001 – rachunek PLN

JESTEŚMY W BAZIE USŁUG ROZWOJOWYCH

Skorzystaj z dofinansowania w ramach projektu:
AKTYWIZACJA DOLNOŚLĄSKIEGO RYNKU PRACY

1. Formularz rekrutacyjny w systemie IRK- WYPEŁNIJ

2. Skompletuj dokumenty rekrutacyjne

 • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem (I – go stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich)
 • Kopia dowodu wniesienia opłaty administracyjnej
 • Dowód osobisty należy przedłożyć do wglądu
 • Podanie o przyjęcie na studia
 • Dwie podpisane przez Kandydata umowy o naukę

3. Złóż dokumenty rekrutacyjne w Centrum Studiów MBA i Podyplomowych.

KONTAKT:

Weronika Bereska

Specjalista ds. Studiów Podyplomowych
pokój 3/14
+48 535 164 459
[email protected]

SŁAWEK DOMAŃSKI

Absolwent psychologii społecznej. Z szeroko pojętym User Experience i IT związany już od 8 lat. Dyplomant UX Design na wrocławskim SWPS oraz Marketingu internetowego na AGH. Wykładowca i warsztatowiec na kursach dla przyszłych UXów.

Na co dzień Senior/Lead UX Designer w Astek pracujący dla firmy farmaceutycznej. Preferuje działać na wszystkich etapach procesu UXowego. Operuje na styku biznesu, użytkowników i IT – planując i wykonując aktywności UX researcherowe, wyciągając najważniejsze wymagania oraz przekuwając je w rzeczywiste i osiągalne designy rozwiązań. Miłośnik wewnątrz zespołowego UXu. Z zamiłowania, poszukuje nowych i często nietypowych rozwiązań na pokazanie skomplikowanych zestawów danych np. z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.


PRZEMYSŁAW HUK

Z branżą badań marketingowych związany od 2011 roku. Specjalizuje się w badaniach marki oraz badaniach konsumenckich i badaniach użytkowników. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii, główny analityk Ogólnopolskiego Badania Podróżników. Na co dzień badacz wykorzystujący zaawansowane analizy do profilowania klientów, wspomagający strategię i komunikację marek, jak również projektowanie produktów i usług. Współpracował m.in. z Kaufland, Rossmann, Selgros, Carrefour, Jeronimo Martins, Żabka, Jysk, Sygnity, Novartis, PGNiG, KOGENERACJA S.A., Energa, Total Money PKP Intercity, Selena, czy Amazon.


MALWINA WOJCIECHOWSKA

Absolwentka psychologii społecznej, z 10-letnim doświadczeniem w obszarze HR. Od 7 lat związana z branżą IT i e-commerce.

Obecnie w roli HR Manager w software house Axabee, gdzie tworzy zespoły rozwijające aplikacje mobilne i webowe, rozwiązania e-commerce i produkty digitalowe.

Pasję do HR łączy z rolą IT Project Managera, prowadząc projekty m.in dla lidera branży travel w Polsce – biura podróży ITAKA. Na swoim koncie ma zrealizowane projekty aplikacji mobilnych, docenionych przez klientów (o czym świadczy ponad 1 mln instalacji i ok. 300 tys. aktywnych użytkowników miesięcznie).

Wieloletnie doświadczenie na styku HR i IT pozwala jej lepiej rozumieć potrzeby pracodawcy i kandydatów oraz skuteczniej zarządzać procesami rekrutacji, szkoleń i rozwoju.


DR MARIA GODYŃ

Doktor etnolgii, z  ponad 16 letnim doświadczeniem w badaniach jakościowych i ilościowych, zarówno User Experience jak i Service Design. Autorka książki i kilkudziesięciu artykułów powstałych w oparciu o analizę badań empirycznych. Wykładowca i konsultantka projektowy na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknnych w Krakowie. Trenerka komunikacji międzykuturowej.  

Na codzień Senior UX Researcher w Sii dla firmy farmaceutycznej. Specjalizuje się w projektowaniu badań na potrzeby rozwoju systemów zarzązających badaniami klinicznymi, systemów dla analityki danych, wspiera strategie rozwoju produktu. 


KATARZYNA POPŁAWSKA

Product designer

Od 7 lat związana z obszarem designu, UX fighter, reprezentuje głos użytkownika przy stole biznesowym. Propaguje design jako aktywną rolę, współtworzącą rozwiązania cyfrowe, wspierającą decyzje biznesowe. Entuzjastka kros-funkcjonalnej współpracy.

Odpowiada za pełen proces projektowy, od planowania działań UX, przez badania, po projektowanie rozwiązań i wsparcie wdrożenia.

Lubi wyzwania stojące za skomplikowanymi procesami, multi-integracjami, nieliniowymi bądź przerywanymi przepływami użytkownika. Współpracowała z data scientistami i developerami nad automatyzacją procesów oraz systemami rekomendacji treści wykorzystujących uczenie maszynowe (ML). Obecnie zgłębia obszar nowego rodzaju interakcji związanego ze sposobem funkcjonowania generatywnej sztucznej inteligencji (AI). Doświadczenie zdobywała współpracując z software housami, firmą farmaceutyczną, NGOsami i projektami społecznymi.