UX Researcher and Designer

UX Researcher and Designer

Rekrutacja otwarta!
Start studiów od października 2024.

Dołącz do grupy na Facebook’u gdzie nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania!


Tryb studiów: weekendowy
Forma studiów: online
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 160 godzin
Język wykładowy: polski
Forma zajęć: wykłady, warsztaty, ćwiczenia, projekty

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak tworzyć produkty i usługi, które naprawdę spełniają oczekiwania użytkowników?

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest tworzenie produktów, które nie tylko są estetyczne, ale także skupiają się na potrzebach i preferencjach użytkowników. Aby osiągnąć ten cel, nowoczesnym firmom potrzebni są wykwalifikowani specjaliści z obszaru UX Research i Designu.

Studia podyplomowe UX Researcher and Designer to przede wszystkim praktycy, którzy chcą dzielić się swoim doświadczeniem i pomóc Ci zgłębić wiedzę z obszaru:

 • metod badawczych, 
 • analizy użytkowników,
 • testowania interfejsów,
 • tworzenia użytecznych prototypów.

Jednym z największych atutów naszych studiów jest to, że będziesz pracować przez cały rok nad projektem, który nie tylko pozwoli Ci zgłębić wiedzę teoretyczną, ale również da możliwość zastosowania jej w praktyce. Będziesz mieć okazję przejść przez pełen cykl projektowania interakcji, od etapu badań użytkowników, poprzez tworzenie prototypów, aż do testowania i iteracji.

Nauczysz się także jak analizować dane i łączyć je z aspektami psychologii użytkowników, aby lepiej zrozumieć ich oczekiwania i potrzeby. Wykładowcami i ćwiczeniowcami będą praktycy, którzy na codzień pracują na stanowiskach UX Researcher, UX Designer, Research Manager, Product Designer, UX Strateg oraz HR Manager w IT. 

Podczas studiów będziesz pracować zarówno w zespołach, jak i indywidualnie, rozwijając swoje umiejętności projektowania i kreatywnego myślenia. Będziesz mieć dostęp do najnowszych narzędzi i technik używanych przez UXów, co pozwoli Ci na zdobycie praktycznego doświadczenia w tworzeniu pięknych interakcji użytkowników.

Nie czekaj dłużej! Studia podyplomowe UX Researcher and Designer mogą otworzyć przed Tobą fascynujące możliwości zawodowe i umożliwić Ci rozwinięcie swojego potencjału. Twoja praca może mieć realny wpływ na spełnianie potrzeb użytkowników, usprawnianie procesów biznesowych i zwiększanie efektywności organizacji.

Studia podyplomowe skierowane są do wszystkich osób posiadających dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych.

Zapraszamy do zgłaszania się i rozpoczęcia przygody z UXem na naszym kierunku!

Adresaci kierunku

Poniższe grupy odbiorców są jedynie przykładami, a studia podyplomowe z UX Researcher and Designer mogą być wartościowe w codziennej pracy i życiu każdego z nas.

 • Osoby po studiach humanistycznych (psychologia, socjologia i pokrewne), z zakresu sztuki i projektowania (grafika komputerowa, rysunek, architektura i pokrewne) oraz absolwenci studiów informatycznych i pokrewnych – chcący rozwijać umiejętności w obszarze projektowania, badań i optymalizacji interfejsów;
 • Specjaliści z obszaru marketingu, reklamy i PR – w celu pogłębienia swojej wiedzy na temat interakcji człowiek-komputer, badań użytkowników i tworzenia lepszych doświadczeń użytkownika;
 • Projektanci graficzni i interakcyjni – by usystematyzować swoją wiedzę i przejść przez pełen proces projektowy oraz poznać metody badawcze;
 • Osoby z różnych obszarów zawodowych – chcące rozwinąć swoje obecne umiejętności i poznać nowe metodyki, które warto wykorzystać w ich środowisku pracy.

Profil absolwenta

W czasie tych studiów każdy Uczestnik/Uczestniczka będą mogli zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności z takich obszarów jak:

 • Badania z użytkownikami
 • Zbieranie potrzeb i analiza problemów odbiorców produktów cyfrowych oraz Biznesu
 • Wykorzystanie podstawowych narzędzi i technik pozwalających zbierać i analizować dane jakościowe oraz ilościowe
 • Praca z narzędziami do projektowania i prezentowania efektów swojej pracy
 • Metody testowania produktów
 • Realia pracy w IT
 • Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej (od CV, przez portfolio i media społecznościowe, aż po rozmowę rekrutacyjną)
Nazwa przedmiotu
Psychologia a UX – wstęp do projektowania opartego o badania
Jakościowe i ilościowe badania potrzeb użytkowników i biznesu
Analiza danych i prezentacja wyników
Architektura informacji i generowanie rozwiązań
UX i UI Design
Testowanie rozwiązań i analiza 
Metodologie projektowe i współpraca z zespołem IT
Rynek pracy – jak się przygotować do rekrutacji
Dyplomowanie
Łączna liczba godzin: 160h

 * Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szczegółowy plan zajęć opublikowanie zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

* Podczas zajęć online, Uczelnia nie zapewnia licencji na oprogramowanie. Uczestnicy studiów realizując program korzystają z bezpłatnych wersji (trial) bądź zamienników dla tych programów, lub też wersji, z których można korzystać online.

 Rok akademicki / academic year  2024/2025Daty zjazdów / dates of classes
I SEMESTR1.26-27.10.2024
2.16-17.11.2024
3.30.11-1.12.2024
4. 14-15.12.2024
5.11-12.01.2025
6.25-26.01.2025
II SEMESTR1.08-09.03.2025
2.22-23.03.2025
3.05-06.04.2025
4.26-27.04.2025
5.17-18.05.2025
6.31.05-1.06.2025

Cena regularna:

 • Opłata roczna: 5 700 zł
 • Opłata semestralna: 2x 3 000 zł
 • Opłata w 4 ratach: 4x 1 570 zł
 • Opłata w 8 ratach: 8x 820 zł

Wpisowe: 250 zł

Zniżka na studia podyplomowe dla semestru zimowego:

 • 600 zł do 31.01.2024 r.
 • 500 zł w okresie 01.02.-30.06.2024 r.
 • 250 zł w okresie 01.07.-16.09.2024 r.

Program „Poleceni” – zyskaj 250 zł dodatkowej zniżki.

Program skierowany jest do osób, które będą promowały Wrocławska Akademie Biznesu oraz przyczynią się do wzrostu liczby osób zrekrutowanych na rok akademicki 2022/2023 na Studia Podyplomowe.

Dofinansowanie studiów podyplomowych

PROGRAM „POLECENI”

Możesz zyskać nawet 550 zł dodatkowej zniżki! Program skierowany jest do kandydatów i uczestników studiów podyplomowych, którzy będą promowali Wrocławską Akademię Biznesu oraz przyczynią się do wzrostu liczby osób zrekrutowanych na studia podyplomowe lub MBA.

BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH

W ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027 na rozwój kompetencji i kwalifikacji za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych, przeznaczonych zostanie prawie 7 mld zł. Składają się na to środki z szesnastu programów regionalnych i krajowego programu Fundusze Europejskie na rzecz Rozwoju Społecznego.

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych jest w Bazie Usług Rozwojowych dzięki czemu możesz dofinansować swoje studia podyplomowe!

Aby uzyskać szczegóły dofinansowania skontaktuj się z odpowiednim URZĘDEM PRACY podlegającym pod Twój adres zameldowania lub skorzystaj z pomocy ZIELONEJ LINII.

ZNIŻKA DLA ABSOLWENTÓW I STUDENTÓW WAB

Wszyscy Absolwenci oraz obecni Studenci WAB, podejmujących naukę na studiach podyplomowych otrzymują:

 • rabat w wysokości 5% wartości opłaty rocznej
 • brak wpisowego (opłata poza zniżką – 250 zł)

ZNIŻKA RODZINNA

Jeżeli na Uczelni studiują w tym samym czasie osoby spokrewnione: rodzeństwo, małżeństwo, rodzice, dzieci, to każda z tych osób na czas równoległych studiów otrzymuje zniżkę 5% od opłaty rocznej.

ZNIŻKA FIRMOWA

 • Jeżeli na Uczelni studiują osoby z tej samej firmy, to każda z tych osób na czas równoległych studiów otrzymuje zniżkę 5% od opłaty rocznej.
 • Jeżeli na Uczelni studiują pracownicy firmy współtworzącej programy studiów podyplomowych oraz ich stali klienci, to każda z tych osób na czas studiów otrzymuje zniżkę 5% od opłaty rocznej.

* Powyższe zniżki się nie łączą.


Numer konta bankowego do wpłat

Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto:

Bank Ochrony Środowiska

PL 60 1540 1030 2103 0004 9462 0001

 1. Wypełnij formularz rekrutacyjny w systemie IRK.
 2. Skompletuj dokumenty rekrutacyjne
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem (I – go stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich)
  • Kopia dowodu wniesienia opłaty administracyjnej
  • Dowód osobisty należy przedłożyć do wglądu
  • Podanie o przyjęcie na studia
  • Dwie podpisane przez Kandydata umowy o naukę
 3. Złóż dokumenty rekrutacyjne w Centrum Studiów MBA i Podyplomowych.

KONTAKT:

Weronika Bereska
Koordynator ds. Studiów Podyplomowych

pokoje 3/13 i 3/14
tel. +48 71 333 11 33
kom. +48 535 164 459
e-mail [email protected]
Poniedziałek – Piątek 7:00 – 15:00

SŁAWEK DOMAŃSKI

Absolwent psychologii społecznej. Z szeroko pojętym User Experience i IT związany już od 8 lat. Dyplomant UX Design na wrocławskim SWPS oraz Marketingu internetowego na AGH. Wykładowca i warsztatowiec na kursach dla przyszłych UXów.

Na co dzień Senior/Lead UX Designer w Astek pracujący dla firmy farmaceutycznej. Preferuje działać na wszystkich etapach procesu UXowego. Operuje na styku biznesu, użytkowników i IT – planując i wykonując aktywności UX researcherowe, wyciągając najważniejsze wymagania oraz przekuwając je w rzeczywiste i osiągalne designy rozwiązań. Miłośnik wewnątrz zespołowego UXu. Z zamiłowania, poszukuje nowych i często nietypowych rozwiązań na pokazanie skomplikowanych zestawów danych np. z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.


PRZEMYSŁAW HUK

Z branżą badań marketingowych związany od 2011 roku. Specjalizuje się w badaniach marki oraz badaniach konsumenckich i badaniach użytkowników. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii, główny analityk Ogólnopolskiego Badania Podróżników. Na co dzień badacz wykorzystujący zaawansowane analizy do profilowania klientów, wspomagający strategię i komunikację marek, jak również projektowanie produktów i usług. Współpracował m.in. z Kaufland, Rossmann, Selgros, Carrefour, Jeronimo Martins, Żabka, Jysk, Sygnity, Novartis, PGNiG, KOGENERACJA S.A., Energa, Total Money PKP Intercity, Selena, czy Amazon.


KATARZYNA POPŁAWSKA

Od wielu lat jestem związana z obszarem designu, łączę potrzeby użytkowników z celami biznesowymi i technologicznymi możliwościami, wspieram biznes w podejmowaniu decyzji i realizowaniu strategii produktowej. Design postrzegam jako aktywną rolę, współtworzącą rozwiązania cyfrowe. 

Miałam przyjemność pracować nad różnorodnymi rozwiązaniami, od prostych stron informacyjnych po zaawansowane aplikacje obsługujące różne grupy użytkowników, nieliniowe procesy, operujące i zintegrowane w ekosystemie aplikacji. Miałam przyjemność wypracowywać z zespołem rozwiązania wykorzystujące uczenie maszynowe (ML) do automatyzacji procesów lub współpracować nad systemem rekomendacji treści. Stąd moje zainteresowania rolą UX w rozwiązaniach opartych o AI, wpływem AI na torowanie nowych zachowań w interakcji człowiek-komputer.


ŁUKASZ 'SIMON’ SZYMCZAK

Multidyscyplinarny designer z wieloletnim doświadczeniem w pracy agencyjnej oraz freelancerskiej. Obsługiwał i realizował m.in. projekty z zakresu UX oraz UI Design zarówno dla małych firmy, jak i dużych korporacji.

Obecnie spełnia się przede wszystkim w roli założyciela ID Group — teamu do zadań specjalnych, dostarczającego jakościowe usługi m.in. w ramach UX, UI, developmentu i szeroko pojętego marketingu i brandingu.

Rozwijając ID Group poza projektowaniem, zarządza zespołami i realizuje się w roli mentora. Doradza i uczy, jak w praktyczny sposób projektować produkty cyfrowe oraz wykorzystywać różnego typu narzędzia w codziennej pracy designera. Chętnie też dzieli się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi adeptami „design’owej strony mocy”.

Prywatnie jest fanem komiksu i książek / filmów science fiction. W wolnym czasie wspiera również działania charytatywne, projektując i doradzając organizacjom non-profit.”


MALWINA WOJCIECHOWSKA

Absolwentka psychologii społecznej, z 10-letnim doświadczeniem w obszarze HR. Od 7 lat związana z branżą IT i e-commerce.

Obecnie w roli HR Manager w software house Axabee, gdzie tworzy zespoły rozwijające aplikacje mobilne i webowe, rozwiązania e-commerce i produkty digitalowe.

Pasję do HR łączy z rolą IT Project Managera, prowadząc projekty m.in dla lidera branży travel w Polsce – biura podróży ITAKA. Na swoim koncie ma zrealizowane projekty aplikacji mobilnych, docenionych przez klientów (o czym świadczy ponad 1 mln instalacji i ok. 300 tys. aktywnych użytkowników miesięcznie).

Wieloletnie doświadczenie na styku HR i IT pozwala jej lepiej rozumieć potrzeby pracodawcy i kandydatów oraz skuteczniej zarządzać procesami rekrutacji, szkoleń i rozwoju.