Projektowanie Ogrodów

Projektowanie Ogrodów

Rekrutacja otwarta!
Start studiów od października 2024.

Partner kierunku

Tryb studiów: weekendowy
Forma studiów: stacjonarna
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 160 godzin
Język wykładowy: polski
Forma zajęć: wykłady, warsztaty, ćwiczenia, projekty

Studia podyplomowe Projektowanie Ogrodów skierowane są do wszystkich osób posiadających dyplom ukończenia dowolnej uczelni wyższej. W ramach studiów realizowany będzie program zapewniający naukę od podstaw starannie dobranego zestawu zagadnień teoretycznych, praktycznych oraz technicznych z zakresu, architektury krajobrazu, architektury i gospodarki przestrzennej. W trakcie zajęć pod okiem zespołu aktywnych zawodowo specjalistów powstaną również pierwsze profesjonalne projekty koncepcyjne i techniczne, gotowe do umieszczenia w portfolio po zakończeniu nauki. Program studiów pozwoli na rozwój wachlarza umiejętności osobom, mającym kierunkowe wykształcenie w pokrewnych dziedzinach (np. architektura krajobrazu, ogrodnictwo, gospodarka przestrzenna) a także umożliwi zdobycie nowej, kompletnej wiedzy osobom bez wcześniejszego przygotowania technicznego.

Program na kierunku Projektowanie Ogrodów (studia podyplomowe)

Kompleksowo opracowany program studiów zapewnia przygotowanie do pracy przy projektach ogrodów począwszy od podstawowej wiedzy dotyczącej roślin, poprzez naukę obsługi programów komputerowych, aż do stworzenie spójnej koncepcji projektowej. Poruszony zostanie również temat aranżacji zieleni we wnętrzach, na balkonach i tarasach. Umiejętności zdobyte podczas przedmiotów dotyczących programów 2D i 3D pozwolą na wykonywanie efektownych wizualizacji, będących wizytówką projektu i zachęcających inwestora do realizacji przedsięwzięcia. Cała przekazywana wiedza zostanie uzupełniona o aspekty prawne i administracyjne.

Wszyscy członkowie zespołu są osobami aktywnymi zawodowo, posiadającymi rozległe doświadczenie w wielu praktycznych aspektach takich jak współpraca z inwestorem, wykonywanie projektów indywidualnych i publicznych, prowadzenie własnej działalności projektowej, czy choćby zdobywanie klientów.

Czynnikiem wyróżniającym prezentowany kierunek spośród podobnych, dostępnych w ofercie innych szkół jest nacisk na przekazywanie praktycznej, aktualnej wiedzy, przydatnej przy wejściu absolwenta na rynek pracy, oraz nauka narzędzi realnie wykorzystywanych w praktyce projektantów ogrodów.

Programy, które będzie umiał obsługiwać absolwent: AutoCAD, SketchUp, Twinmotion, Canva.

Kształcenie obejmuje wykłady, praktyczne ćwiczenia koncepcyjne oraz interaktywne warsztaty komputerowe. Proces projektowy jest kontynuowany dzięki wsparciu naszych wykładowców, którzy angażują się w dyskusje i udzielają konsultacji podczas zajęć. Nasza kadra, pełna profesjonalizmu i energii, posiada obszerne doświadczenie, obejmujące różnorodne obszary projektowe, co z pewnością ułatwia zdobywanie wiedzy w trakcie studiów.

Adresaci kierunku

Grupa docelowa dla kierunku Projektowanie Ogrodów to absolwenci studiów wyższych, którzy:

 • interesują się ogrodnictwem i architekturą krajobrazu
 • planują podnieść swoje kwalifikacje 
 • poszukują kreatywnych wyzwań
 • chcących się przebranżowić

Profil Absolwenta

Studia podyplomowe Projektowanie Ogrodów we Wrocławskiej Akademii Biznesu mają na celu nabycie przez uczestników studiów wiedzy oraz kompetencji w zakresie:

 • kreatywnego kształtowania przestrzeni zielonych
 • umiejętności projektowych i zdolności do analizy terenu
 • integrowania elementów naturalnych z architektonicznymi, tworząc harmonijne ogrody
 • tworzenia wysokiej jakości wizualizacji 2D i 3D
 • projektowania i aranżacji ogrodów różnego typu
 • współpracy z inwestorem oraz zrozumienia potrzeb klienta

Jeśli interesują Cię też inne studia podyplomowe Wrocław, zachęcamy do zapoznania się z opisami pozostałych kierunków.

Nazwa przedmiotów
Podstawy projektowania wspomagane projektowaniem 2D
Analizy i inwentaryzacja
Dokumenty planistyczne, prawo budowlane i współpraca z inwestorem
Projektowanie przestrzeni publicznej z elementami iluminacji i doboru roślin
Szata roślinna
Historia sztuki ogrodowej
Projektowanie komputerowe 3D
Aranżacja wnętrz, balkonów i tarasów
Projektowanie ogrodów
Projektowanie elementów małej architektury
Dyplomowanie
Łączna liczba godzin: 160h

Programy, które poznacie podczas studiów: AutoCAD, SketchUp, Twinmotion, Canva.

 Rok akademicki / academic year  2024/2025Daty zjazdów / dates of classes
I SEMESTR1.26-27.10.2024
2.16-17.11.2024
3.30.11-1.12.2024
4. 14-15.12.2024
5.11-12.01.2025
6.25-26.01.2025
II SEMESTR1.08-09.03.2025
2.22-23.03.2025
3.05-06.04.2025
4.26-27.04.2025
5.17-18.05.2025
6.31.05-1.06.2025

Cena regularna:

 • Opłata roczna: 6 300 zł
 • Opłata semestralna: 2x 3 310 zł
 • Opłata w 4 ratach: 4x 1 910 zł
 • Opłata w 8 ratach: 8x 910 zł

Wpisowe: 250 zł

Zniżka na studia podyplomowe dla semestru zimowego:

 • 600 zł do 31.01.2024 r.
 • 500 zł w okresie 01.02.-30.06.2024 r.
 • 250 zł w okresie 01.07.-16.09.2024 r.

Dofinansowanie studiów podyplomowych

PROGRAM „POLECENI”

Możesz zyskać nawet 550 zł dodatkowej zniżki! Program skierowany jest do kandydatów i uczestników studiów podyplomowych, którzy będą promowali Wrocławską Akademię Biznesu oraz przyczynią się do wzrostu liczby osób zrekrutowanych na studia podyplomowe lub MBA.

BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH

W ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027 na rozwój kompetencji i kwalifikacji za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych, przeznaczonych zostanie prawie 7 mld zł. Składają się na to środki z szesnastu programów regionalnych i krajowego programu Fundusze Europejskie na rzecz Rozwoju Społecznego.

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych jest w Bazie Usług Rozwojowych dzięki czemu możesz dofinansować swoje studia podyplomowe!

Aby uzyskać szczegóły dofinansowania skontaktuj się z odpowiednim URZĘDEM PRACY podlegającym pod Twój adres zameldowania lub skorzystaj z pomocy ZIELONEJ LINII.

ZNIŻKA DLA ABSOLWENTÓW I STUDENTÓW WAB

Wszyscy Absolwenci oraz obecni Studenci WAB, podejmujących naukę na studiach podyplomowych otrzymują:

 • rabat w wysokości 5% wartości opłaty rocznej
 • brak wpisowego (opłata poza zniżką – 250 zł)

ZNIŻKA RODZINNA

Jeżeli na Uczelni studiują w tym samym czasie osoby spokrewnione: rodzeństwo, małżeństwo, rodzice, dzieci, to każda z tych osób na czas równoległych studiów otrzymuje zniżkę 5% od opłaty rocznej.

ZNIŻKA FIRMOWA

 • Jeżeli na Uczelni studiują osoby z tej samej firmy, to każda z tych osób na czas równoległych studiów otrzymuje zniżkę 5% od opłaty rocznej.
 • Jeżeli na Uczelni studiują pracownicy firmy współtworzącej programy studiów podyplomowych oraz ich stali klienci, to każda z tych osób na czas studiów otrzymuje zniżkę 5% od opłaty rocznej.

* Powyższe zniżki się nie łączą.


Numer konta bankowego do wpłat

Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto:

Bank Ochrony Środowiska

PL 60 1540 1030 2103 0004 9462 0001

 1. Wypełnij formularz rekrutacyjny w systemie IRK.
 2. Skompletuj dokumenty rekrutacyjne
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem (I – go stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich)
  • Kopia dowodu wniesienia opłaty administracyjnej
  • Dowód osobisty należy przedłożyć do wglądu
  • Podanie o przyjęcie na studia
  • Dwie podpisane przez Kandydata umowy o naukę
 3. Złóż dokumenty rekrutacyjne w Centrum Studiów MBA i Podyplomowych.

KONTAKT:

Weronika Bereska
Koordynator ds. Studiów Podyplomowych

pokoje 3/13 i 3/14
tel. +48 71 333 11 33
kom. +48 535 164 459
e-mail [email protected]
Poniedziałek – Piątek 7:00 – 15:00

JÓZEFINA FURMAŃCZYK

Architekt praktyczny i teoretyczny. Absolwentka studiów magisterskich, obecnie doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Zawodowo związana z biurem PracOFFnia. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej. Głównym obszarem zainteresowań badawczych i projektowych jest architektura współczesna, a przede wszystkim zagadnienia obiektów medycznych i projektowania zintegrowanego. Autorka i współautorka prac naukowych w języku polskim i angielskim.


KAROLINA KELNER

Architektka krajobrazu z pasji i powołania, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, członkini Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.

W kręgu jej zainteresowań znajduje się tworzenie przestrzeni miejskich ze szczególną empatią do przyrody. W
projektach zieleni dba o aspekty estetyczne i funkcjonalne, stosuje rozwiązania proekologiczne.

Obecnie zawodowo związana z wrocławskim biurem architektonicznym PracOFFnia. W wolnych chwilach zgłębia tajniki fotografii analogowej oraz grafiki użytkowej.


PRZEMYSŁAW NOWAK

z wykształcenia architekt, z pasji nauczyciel, artysta i wynalazca. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, od samego początku studiów podejmując aktywność zawodową. Współpracował z wieloma inwestorami i pracowniami. Od sześciu lat związany z wrocławskim biurem architektonicznym PracOFFnia, współtworzył wiele rozpoznawalnych realizacji architektonicznych i wnętrzarskich. Równolegle prowadzi działalność naukową opracowując innowacyjne rozwiązania budowlane i technologiczne wspólnie z badaczami z Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się również w grafice użytkowej 3D i 2D, nieliczne wolne chwile poświęca na doskonalenie się w fotografii i malarstwie. 


PAULINA KAROLINA POŚPIECH

Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, magister sztuki, designerka, pasjonatka różnych form twórczości. Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie we wrocławskich biurach architektonicznych. Tworzy projekty zarówno dla dużych firm jak i indywidualnych inwestorów. Nieustannie stara się poszerzać swoje granice działania często wykraczając poza wnętrzarskie rejony. Obecnie rozwija własne studio projektowe.


KAMILA SŁUŻEWSKA

Architektka krajobrazu, inspektorka nadzoru terenów zieleni nr rej 186/2021, absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu warszawskiej SGGW. Członkini Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Czynna zawodowo od 2005 r., od 2010 r. prowadzi we Wrocławiu pracownię Warsztat Zieleni.

Interesuje ją zieleń w przestrzeni publicznej, ale też opracowuje liczne projekty ogrodów przydomowych. Autorka i współautorka nagradzanych i wyróżnianych projektów konkursowych np. opracowała we współpracy z biurem architektonicznym projekt zieleni dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej „Atmosfera” – WUWA2 – nominowany do nagrody EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2019., III nagroda – praca zespołowa (ex aequo) w konkursie FUTUWAWA „Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości?”, II miejsce w ogólnopolskim konkursie projektowym pod nazwą „Nowoczesny Ogród” pod patronatem czasopisma Ogrody, Agencji Promocji Zieleni, Związku Szkółkarzy Polskich.

W 2023 r. projekt ogrodu przy zabytkowej willi we Wrocławiu uzyskał nominację w plebiscycie Polski Krajobraz 2022 w kategorii ogrody prywatne.