Egzamin LanguageCert LTE (j. angielski)

Egzamin LanguageCert LTE (j. angielski)

Oficjalna strona Certyfikatu LTE, kliknij tutaj.

Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub wyższym to absolutna podstawa na rynku pracy w zglobalizowanym świecie. Jeśli posiadasz Certyfikat, który jest oficjalnym, niezależnym potwierdzeniem Twoich kompetencji językowych, Twoja pozycja jest zdecydowanie lepsza niż innych. Szybciej otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i rozpoczniesz karierę.

Vistula jest akredytowanym Partnerem LanguageCert. W związku z pandemią egzamin odbywa się na razie tylko online. Gdy sytuacja na to pozwoli, będziecie mogli do niego przystąpić na uczelni.

LTE to certyfikat z języka angielskiego adresowany do osób dorosłych, które myślą o karierze zawodowej w międzynarodowym środowisku. Potwierdza, z jakim stopniem biegłości poradzisz sobie w pracy, w biurze, podczas podróży. To również znak, że wiesz, jakie są oczekiwania rynku, jesteś osobą ambitną, która inwestuje w siebie.

Egzamin LanguageCert Test of English (LTE) A1-C2 to międzynarodowy certyfikat językowy zakończony otrzymaniem Certyfikatu ze wskazaniem jednego z sześciu poziomów Rady Europy, CEFR, A1, A2, B1, B2, C1 oraz C2. Jest to egzamin dostępny w formie papierowej oraz komputerowej. W formie komputerowej jest to egzamin adaptywny, co oznacza, że podczas jego administracji, pytania egzaminacyjne dopasowują się do poziomu zaawansowania kandydata w trakcie udzielania odpowiedzi na kolejne pytania. Taka formuła egzaminu to przełomowe i innowacyjne osiągniecie w dziedzinie oceny kompetencji językowych poparte badaniami naukowymi.

Egzamin jest przeznaczony dla osób, które chcą certyfikować swoją znajomość języka angielskiego w środowisku pracy, w międzynarodowym biznesie/biurze. Certyfikat LTE jest potwierdzeniem kompetencji zawodowych potrzebnych do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Certyfikat jest ważny bezterminowo.

Po zakończeniu egzaminu w wersji zdalnej/online, otrzymasz swój wynik natychmiast, na skali punktowej od 0 do 100 punktów. Punkty przekładają się na poziomy Rady Europy (CEFR) w następujący sposób:

Poziom wg Rady Europy (CEFR)Punktacja egzaminu LTE
C290-100
C175-89
B260-74
B140-59
A220-39
A110-19
00-9

TWOJE CV = TWÓJ PROFESJONALNY WIZERUNEK

 • w dzisiejszych czasach pracodawcy coraz częściej oczekują znajomości języka angielskiego na poziomie B2 i wyższym,
 • co wpisujesz w CV w polu język angielski?
 • certyfikat znajomości angielskiego oznacza, że w odróżnieniu od innych kandydatów, masz oficjalne, niezależne potwierdzenie swoich umiejętności,
 • certyfikat językowy LTE w Twoim CV sprawi, że szybciej otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną,
 • certyfikat LTE w Twoim CV to także znak, że jesteś osobą ambitną, której chciało się zrobić więcej niż wymagane minimum – to Twoja inwestycja w siebie!

TWÓJ CZAS JEST BARDZO CENNY

 • na egzamin poświęcisz tyle czasu ile on będzie faktycznie trwać,
 • nie zmarnujesz czasu na dojazdy, czekanie na sesje,
 • sam dopasujesz termin egzaminu do swojego grafiku,
 • możesz przystąpić do egzaminu o dowolnie wybranej porze dnia czy nocy!
 • wybrany termin możesz jeszcze zmienić bez żadnych opłat do 48 godzin przed planowanym egzaminem,
 • wyniki (wstępne) otrzymasz natychmiast po zakończeniu egzaminu, w 2 dni robocze (!) otrzymasz Certyfikat i Raport Wyników.

EGZAMIN, KTÓRY ZAWSZE ZDASZ, PRAWIE 

 • otrzymasz wynik na skali punktowej od 0 do 100 punktów oraz Certyfikat,
 • poziom B2 wg skali Rady Europy (CEFR) to 60 punktów, zobacz punktację i poziomy,
 • pytania egzaminacyjne będą się dopasowywać do Twojego poziomu zaawansowania, LTE to egzamin adaptywny, każde następne pytanie jest uzależnione od tego jak poprawnie odpowiadasz to tej pory – im więcej poprawnych odpowiedzi, tym wyższy poziom trudności pytań i tym wyższa punktacja.

CERTYFIKAT DLA PRACODAWCY

 • LTE to certyfikat z języka angielskiego w pracy. Potwierdza z jakim stopniem biegłości poradzisz sobie w środowisku biznesowym i biurowym
 • LTE zwiększa Twoją wiarygodność, autentyczność Twojego Certyfikatu można potwierdzić na stronie LanguageCert w kilka sekund – kliknij tutaj 

Jesteśmy Akredytowanym Partnerem LanguageCert: LanguageCert Online Examinations Partner

Language Cert online examinations partner

Zgłoś się do Koordynatora pisząc na adres e-mail: dominika@[email protected], aby otrzymać kod/voucher na egzamin LTE. Otrzymasz go na swój adres e-mail. Następnie postępuj wg poniższych instrukcji.

Zobacz poniższy film aby dowiedzieć się jak możesz zdać egzamin z domu, zobacz niżej jak się zarejestrować

WEJDŹ NA TĘ STRONĘ: KLIKNIJ TUTAJ

Uzupełnij wymagane pola i kliknij JOIN

Uzupełnij swój profil

Instruction screenshot

BARDZO WAŻNE
Wybierz typ dokumentu, który pokażesz potem swojemu egzaminatorowi w trakcie egzaminu.

Instruction screenshot

W polu First/Middle Name(s) (Latin characters) wpisz swoje imię lub imiona BEZ polskich znaków (bez znaków diakrytycznych). Wpisz imię/imiona tak jak w Twoim dokumencie tożsamości. 
W polu First/Middle Name(s) (Native) wpisz swoje imię lub imiona w pełnym brzmieniu ze znakami polskimi lub ze znakami specjalnymi. Wpisz swoje imię/imiona tak jak w Twoim dokumencie tożsamości.
W polu Last Name (Latin characters) wpisz swoje nazwisko BEZ polskich znaków (bez znaków diakrytycznych). Wpisz nazwisko tak jak w Twoim dokumencie tożsamości. 
W polu Last Name (Native) wpisz swoje nazwisko w pełnym brzmieniu ze znakami polskimi lub ze znakami specjalnymi. Wpisz nazwisko tak jak w Twoim dokumencie tożsamości.
Rozbieżność pomiędzy danymi w profilu i danymi na dowodzie tożsamości może spowodować brak możliwości rozpoczęcia egzaminu

Twoje dane są w pełni bezpieczne i są przechowywane zgodnie z Polityką Prywatności LanguageCert 

Uzupełnij inne wymagane informacje i kliknij CONFIRM MY EXAM

Instruction screenshot

Wybierz datę i godzinę rozpoczęcia egzaminu

Ustaw swoją strefę czasową, standardowo jest ustawiona zgodnie z ustawieniami Twojego komputera.
Używając strzałek, wybierz datę kiedy chcesz przystąpić do egzaminu.
Wybierz przedział czasowy, w którym chcesz wybrać godzinę rozpoczęcia testu.

Instruction screenshot

Po dokonaniu wyboru godziny rozpoczęcia testu, kliknij Update Selected Slot to Basket

Instruction screenshot

Po zakończeniu rejestracji zobaczysz poniższy ekran:

Instruction screenshot

Otrzymasz maila z potwierdzeniem wyboru terminu Twojego testu.

Instruction screenshot

Na Twoim profilu na stronie LanguageCert pojawi się podsumowanie Twojego wybranego egzaminu i terminu, w którym będziesz go zdawać oraz link do pobrania aplikacji egzaminacyjnej – EXAM SHIELD.

Instruction screenshot

Podłącz słuchawki (nie można używać słuchawek bezprzewodowych), kamerkę oraz mikrofon.
Pobierz aplikację EXAM SHIELD klikając na link DOWNLOAD, otworzy się okno pobierania programu, zapoznaj się z licencją i kliknij Accept and Install Windows client. (Odśwież okno jeśli ekran pobierania nie pojawi się w ciągu kilku sekund).
Instalację EXAM SHIELD można również wykonać na minimum godzinę przed egzaminem, ale wówczas może Ci nie wystarczyć czasu na np. rozwiązanie jakiegoś problemu. Rekomendowane jest zrobienie tego wcześniej. 

Instruction screenshot

Wyraź zgodę na instalację aplikacji, rozpocznie się instalacja.

Instruction screenshot

Aplikacja zainstaluje się na Twoim pulpicie, otwórz ją i kliknij CHECK SYSTEM

Instruction screenshot

Aplikacja wykona szereg testów Twojego komputera, test systemu, test dźwięku (mikrofon i słuchawki) oraz test szybkości internetu. Na koniec zobaczysz podsumowanie, listę ewentualnych problemów. Jeśli wszystko będzie OK, będzie można zamknąć aplikację i wrócić do niej dopiero na 10 minut przed zaplanowanym terminem egzaminu. 

Instruction screenshot
Instruction screenshot
Instruction screenshot
Instruction screenshot

Po zakończeniu testów, zamknij aplikację i wróć do niej na ok. 15 minut przed terminem egzaminu. Zapisz sobie wybrany termin, aby go nie przegapić, możesz zmienić wybrany termin egzaminu bez dodatkowych opłat na 48 godzin przed egzaminem. 

W DNIU EGZAMINU:

 • Zadbaj o to, aby nikt oprócz Ciebie nie był obecny w Twoim pokoju/pomieszczeniu
 • Zadbaj o to, aby na Twoim biurku/stole nie było żanych papierów czy książek lub innych materiałów
 • Wycisz telefon i połóż go poza zasięgiem, w wyjątkowych sytuacjach przedstawiciel LanguageCert może chcieć się z Tobą skontaktować telefonicznie
 • Obserwator/Egzaminator poprosi Cię o pokazanie Twojego pokoju przed rozpoczęciem egzaminu, poprosi o obrót kamery 360 stopni i pokazanie pomieszczenia i biurka)

Informacje kontaktowe:

Jeśli potrzebujesz pomocy przy rejestracji, chcesz uzupełnić swój profil lub masz pytania dotyczące egzaminu, zajrzyj na tą stronę:

https://www.languagecert.org/en/help-and-support

Możesz skorzystać z bardzo wygodnej i dostępnej natychmiast opcji czatu lub zadzwonić pod polski numer telefonu: +48 22 306 08 54.

Możesz także skontaktować się mailowo: [email protected] 

Powodzenia na egzaminie!!!!

Koszt egzaminu: 105 Euro

Proszę wykonywać wszelkie opłaty na konto poniżej:


Bank Ochrony Środowiska S.A.

ul. Swobodna 1,50-088 Wrocław

Opłaty w EURO / For payment in EURO:

BANK ACCOUNT IBAN: PL 76 1540 1030 2103 0004 9462 0004

Z adnotacją: Egzamin LTE imię i nazwisko/With the note: LTE exam and First and Last Name

Po wykonaniu opłaty prosimy o wysłanie potwierdzenia przelewu na adres: [email protected] , po czym zostanie wygenerowany kod do egzaminu i przesłany w wiadomości zwrotnej.

Adres Uczelni:

Wrocławska Akademia Biznesu

Ostrowskiego 22

53-238 Wrocław

IBAN: PL

SWIFT: EBOSPLPWXXX