MBA Six Sigma – PL

MBA Six Sigma – PL

Tryb studiów: weekendowy
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 220 godzin
Język wykładowy: polski

Jakość i szybkość procesów produkcyjnych, obsługi klienta, ale też wykonywania codziennych, standardowych obowiązków przez poszczególnych pracowników ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całej organizacji. Jednocześnie wydaje się, że nie ma nic pewniejszego we współczesnym biznesie niż zmiany. Zmiany, które pojawiając się niespodziewanie, potrafią zatrząść przedsiębiorstwem w posadach. Aby za nimi nadążać, niezbędne jest ciągłe doskonalenie, odkrywanie, poszukiwanie problemów i ich eliminowanie. Odpowiednie zarządzanie i strategia organizacji to tak naprawdę połowa sukcesu. Drugą, równie istotną część stanowi trafna ekspertyza i optymalizacja procesów. Dopiero wtedy spełnianie oczekiwań klienta będzie na wyciągnięcie ręki.

Studia MBA Six Sigma wydają się odpowiedzią na potrzeby, które w każdej organizacji są, ale nie zawsze odpowiednio wyraźne i widoczne. W całym procesie produkcji, sprzedaży i usługi najważniejsi są ludzie. Nie tylko klienci, ale przede wszystkim ci, którzy tę organizację tworzą. W końcu dopiero wtedy, kiedy zrozumie się potrzeby klienta, zacznie się za nimi nadążać i je realizować, przedsiębiorstwo ma szansę wyróżnić się na zmieniającym się rynku. Ambitni, ciekawi świata, poszukujący rozwiązań i ulepszeń — to tacy kandydaci wyznaczają trendy na aktualnym, dynamicznym rynku pracy. Jeśli należysz do tej grupy albo widzisz niewykorzystany potencjał w swoim teamie — studia MBA Six Sigma są właśnie dla Ciebie

Studia przygotowane w oparciu o kurs – https://www.theleansixsigmacompany.pl/kurs-black-belt-manufacturing/

Studia MBA Six Sigma są dla Ciebie, jeśli:

 • chcesz zrobić kolejny krok ku swojemu rozwojowi osobistemu i zwiększyć szanse na awans,
 • interesujesz się ciągłym doskonaleniem procesowym,
 • zajmujesz stanowisko kierownicze lub jesteś właścicielem organizacji i planujesz udoskonalić oraz stworzyć efektywne i jakościowe procesy,
 • chcesz nadążać za zmieniającymi się potrzebami i wymaganiami klientów,
 • pragniesz stworzyć zespół specjalistów w dziedzinie ciągłego doskonalenia, by powiększać zyski organizacji i móc realnie wpływać na efektywność jej działania.

 Dlaczego MBA Six Sigma?

 • Po ukończeniu studiów otrzymasz certyfikat Six Sigma Black Belt przyznany przez renomowaną instytucję. Staniesz się uznanym, w pełni wyszkolonym i certyfikowanym specjalistą. Dostaniesz respektowaną na całym świecie gwarancję Twojej wiedzy, umiejętności i kompetencji w dziedzinie Six Sigma.
 • Jako Black Belt będziesz w stanie zdefiniować i wdrażać propozycje poprawy procesów na podstawie rzeczywistych danych, odnoszących się do źródłowych przyczyn problemów, występujących w procesach.
 • Dowiesz się, jak efektywnie usprawniać procesy organizacyjne w wielu branżach.
 • Nauczysz się realizować projekty doskonalenia procesu przy użyciu narzędzi i metod Six Sigma.
 • Poznasz tajniki psychologii przywództwa i Servant Leadership, co pozwoli Ci na wdrożenie w organizacji zmian, mających na celu osiąganie lepszych wyników rynkowych.
 • Zdobędziesz wiedzę na temat sposobów ograniczeń i eliminacji marnotrawstw.
 • Będziesz tworzył procesy dopracowane w każdym szczególe, jakościowe i przynoszące zauważalne efekty.
 • Dowiesz się, jak wdrażać i utrzymywać ulepszenia w organizacji.
 • Pod okiem ekspertów nauczysz się wykorzystywać metody doskonalenia w usługach i przemyśle — business case.
 • Poznasz sposoby na wzmocnienie konkurencyjności organizacji na rynku, powiększając jej zyski i usprawniając procesy.

Partnerem kierunku jest The Lean Six Sigma Company. Od 20 lat świadczy usługi wsparcia w optymalizacji procesów dla przedsiębiorstw z wielu branż i krajów. The Lean Six Sigma Company jest obecna na arenie międzynarodowej, działając w 28 krajach świata. Jako eksperci w zakresie Six Sigma, współpracują z europejskimi wyższymi szkołami zawodowymi, np. w Paryżu, Londynie i Rotterdamie. Ich celem jest szkolenie certyfikowanych specjalistów w dziedzinie Six Sigma, pokazywanie możliwości rozwoju i otwieranie do nich dróg kariery.

PARTNERZY KIERUNKU

Celem studiów MBA Six Sigma jest wyszkolenie specjalistów w zakresie doskonalenia procesów. Ukierunkowani na usprawnienie działań organizacji w wielu branżach, od motoryzacji, przez przemysł spożywczy i finanse, stawiamy nacisk na wiedzę teoretyczną i wykorzystanie jej w praktyce. W ramach programu studiów MBA Six Sigma oferujemy:

– Poznanie ogólnoświatowych metod doskonalenia

– Six Sigma — fazy DMAIC

– Six Sigma – Minitab

– Six Sigma — DOE & MSA,

– Metody doskonalenia w praktyce — usługi,

– Metody doskonalenia w praktyce — przemysł,

– Psychologia przywództwa i Servant Leadership

– Ponadto uczestnicy studiów powinni przeprowadzić projekt doskonalący na wybranym przez siebie procesie. By poprawnie go przeprowadzić i uzyskać certyfikat praktyczny mogą skorzystać z 6 godzin konsultacji z doświadczonym ekspertem Lean Six Sigma Black Belt.

Dodatkowe korzyści dla uczestnika studiów:

– Dostęp do pełnej wersji Minitab na czas szkolenia

– Międzynarodowy certyfikat Lean Six Sigma Black Belt Manufacturing (wydany przez centralną jednostkę certyfikującą, poparty normami ISO 18404 i ISO13053)

– 6 godzin konsultacji projektu doskonalącego – doświadczony Master Black Belt przeprowadzi Cię przez Twój pierwszy projekt

– Dostęp do platformy kursów online z materiałami kursu, wzorami dokumentów i dodatkowymi materiałami edukacyjnymi

Opłata wpisowaKOSZT STUDIÓW (2 semestry)2 raty4 raty8 rat
350 PLN18 800 PLN*9 870 PLN5 170 PLN2 703 PLN
* Przy płatności z góry

 Skorzystaj ze specjalnej promocji ze zniżki na czesne. Zapisz się w wybranych terminach i zyskaj!

terminydo 03.02.202304.02 – 05.03.2023
wysokość zniżki1 500 PLN1 000 PLN

Program „Poleceni” – zyskaj do 550 zł dodatkowej zniżki.

skierowany jest do osób, które będą promowały Wrocławską Akademię Biznesu oraz przyczynią się do wzrostu liczby osób zrekrutowanych na rok akademicki 2022/2023 na Studia MBA i/lub Podyplomowe.


Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto: 

Bank Ochrony Środowiska

PL 76 1540 1030 2103 0004 9462 0004 – rachunek EURO

PL 60 1540 1030 2103 0004 9462 0001 – rachunek PLN

 1. 12-13.11.2022
 2. 26-27.11.2022
 3. 10-11.12.2022
 4. 07-08.01.2023
 5. 21-22.01.2023
 6. 04-05.02.2023
 1. 25-26.02.2023
 2. 11-12.03.2023
 3. 25-26.03.2023
 4. 15-16.04.2023
 5. 29-30.04.2023
 6. 13-14.05.2023

W pierwszej kolejności zachęcamy kandydatów do wypełnieniaformularza zgłoszeniowego on-line. Przypominamy jednak, że o przyjęciu na studia decyduje komplet dokumentów, które można wysłać tradycyjnie drogą pocztową, skanem na adres [email protected] lub złożyć osobiście w biurze Międzynarodowego Centrum Studiów Podyplomowych i MBA.

Dokumenty rekrutacyjne

 • podanie o przyjęcie na studia
 • 2 egzemplarze umowy o naukę
 • dyplom (lub odpis dyplomu) ukończenia studiów wyższych (co najmniej I stopnia) wraz z suplementem
 • 1 zdjęcie o wymiarze 35×45 mm (podpisane imieniem i nazwiskiem)
 • kopia dowodu wniesienia opłaty wpisowej 350 zł Opłatę prosimy kierować na niżej podane konto: Wrocławska Akademia Biznesu, Bank Ochrony Środowiska PL 76 1540 1030 2103 0004 9462 0004 – rachunek EURO; PL 60 1540 1030 2103 0004 9462 0001 – rachunek PLN, wpisując w tytule: MBA opłata wpisowa + imię i nazwisko kandydata

KONTAKT:

[email protected]

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Jaoda-Zywczyk__ResizedImageWzE1MCwyMjVd-1.jpg

Jagoda Żywczyk
Specjalista ds. studiów MBA
e-mail: j[email protected]
telefon: +48 71 333 11 81
pokój 3/14

TOMASZ MATUSIŃSKI

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, kierunku Zarządzanie Produkcją na Wydziale Mechanicznym. W następnych latach zdobył certyfikację Prince2 z Zarządzania Projektami, a także ukończył studia MBA na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Wraz z rozpoczęciem współpracy z The Lean Six Sigma Company potwierdził dotychczasowe umiejętności Lean Experta oraz zdobył tytuł Lean Six Sigma Black Belt.

Dotychczasowe doświadczenie nabył m.in. prowadząc projekty inżynierskie i doskonalące w działach inżynieringu oraz organizacji i wdrażania produkcji w firmach dostarczających komponenty do czołowych producentów samochodów – zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Poza sektorem Automotive poznał również oblicze outsourcingu usług (finansowe, księgowe, HR).


EWELINA WALESZCZYŃSKA

Od 20 lat pracuję dla dużych międzynarodowych korporacji. Moja przygoda z jakością i doskonaleniem zaczęła się w roku 1999 kiedy rozpoczęłam swoją pierwszą pracę w Citibanku. Six Sigma odkryłam kilka lat później, gdy zostałam zwerbowany z zamiarem objęcia roli LSS Black Belt’a, chociaż moja wiedza o tym była znikoma. Mój szef był odważny i wierzył we mnie, więc przeszłam szkolenie BB, uzyskałam certyfikat, prowadziłam projekty, a później prowadziłem również szkolenia BPMS i Green Belt.

Od 15 lat fascynuje mnie poszukiwanie marnotrawstwa w procesach i podnoszenie wydajności metodami takimi jak Lean czy Six Sigma.Po zakończeniu pracy w banku zaczęłam szkolić jako niezależny trener i tak zostało do dziś. Od tamtej pory nieustannie pomagam firmom i ludziom w rozwiązywaniu problemów. Wspólnie identyfikujemy przyczyny zmienności oraz poprawiamy efektywność procesów. Korzystam z analizy danych, zaawansowanych metod statystycznych i umiejętności komunikacyjnych, aby dotrzeć do źródła problemu. Często wygląda jak praca detektywa.

Szkolę Agentów Zmiany w firmach w Polsce i za granicą. Moją misją jest świadoma, długoterminowa współpraca z klientami. Dzięki temu znam i rozumiem ich procesy oraz potrafię szybko działać i pomagać w razie potrzeby. Współpracowałam z pracownikami globalnych korporacji z różnych branż, od usług po produkcję. W tym czasie sama wiele się nauczyłam.


MATHIEU GENDAJ

Natychmiast po ukończeniu studiów na Wydziale Inżynierii Lądowej i uzyskaniu dodatkowego tytułu magistra w zakresie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, w 2005 roku zostałem od razu zaangażowany jako kierownik projektu Lean w Toyota Motor Europe. Od samego początku trenował mnie japoński koordynator, który nauczył mnie myśleć i działać zgodnie z zasadami Lean (The Toyota Way) we wszystkich możliwych aspektach mojej pracy.

To szczególne szkolenie doprowadziło mnie do jasnej wizji stosowania zasad Lean Six Sigma zarówno w procesach przemysłowych, jak i usługowych. Niezapomnianym przeżyciem pozostaje moja praca przez dwa miesiące jako pracownik na linii montażu silników w Anglii. Tam naprawdę nauczyłem się rozumieć i stosować kluczowe pojęcia, takie jak Kanban, Andon, Kaizen i Hejunka w sercu fabryki Toyoty.

W 2011 roku postanowiłem poszukać nowego wyzwania we wdrażaniu Dobrych Praktyk Zarządzania Projektami i Lean Six Sigma w firmie działającej w belgijskiej branży kolejowej. Zarządzanie zmianą, a zwłaszcza opór, jaki zmiana może wywołać wewnętrznie w firmie z sektora publicznego, stało się dla mnie codziennością jako Kierownika Projektu. W ten sposób w 2015 roku wyrosłem na Kierownika komórki jakości w tej samej organizacji, gdzie odpowiadałem za wdrażanie różnych usprawnień organizacyjnych.


KONRAD PLUCIŃSKI

Od 1998 roku tworzy i realizuje projekty rozwojowe z zakresu zarówno kształtowania kultury organizacyjnej, tworzenia misji i strategii organizacji jak również związanych z szeroko rozumianym przywództwem oraz optymalizacją procesów. Oprócz działań rozwojowych realizuje projekty rekrutacyjne oraz wspomagające funkcję personalną firm (wartościowanie stanowisk pracy, badanie satysfakcji w organizacjach, projektowanie ścieżek kariery i sukcesji). Realizacja tak różnorodnych zadań pozwala na zrozumienie funkcjonowania organizacji na wielu płaszczyznach i efektywne wspieranie jej rozwoju.

Celem zawodowym jest prowadzenie Klientów ku doskonałości operacyjnej wspartej kulturą organizacyjną skoncentrowaną na zaangażowaniu pracowników.

Doświadczenie biznesowe zdobywał w różnych dziedzinach: przemyśle wydobywczym, metalowym (KGHM PM S.A., NEWAG S.A.), instytucjach finansowych (mBank, mLeasing, PKO BP, BPH), podczas akceleracji startupów (StartupGO, Techstars Startup Weekend). Obecnie związany branżą IT. Pracuje opierając się na frameworku Scrum (certyfikat PSPO wydany przez Scrum.org)

Ukończył studia psychologiczne w Instytucie Psychologii UŁ oraz Akademię Kaizen na Wydziale Inżynierii Produkcji PW, jest absolwentem Szkoły Trenerów Biznesu TROP. Jest certyfikowanym coachem International Coaching Community, certyfikowanym Kaizen Coachem oraz praktykiem AgilePM.

Prywatnie pasjonat Japonii – stąd wybór Lean jako wiodącej ścieżki transformacji biznesowej.


PAWEŁ ŁOTECKI

Ekspert ds. Globalnego Łańcucha Dostaw. Ponad 15 lat doświadczenia w pracy w Polsce oraz Niemczech budując międzynarodowe zespoły, organizując globalne łańcuchy dostaw oraz logistykę. Zawzięcie kwestionuje status quo poszukując najlepszych rozwiązań konsekwentnie wierząc w moc ciągłego doskonalenia. Doświadczenie zdobywał w branży automotive, retail oraz e-q-commerce.

Ekspert od zarządzania projektami, pasjonat Web 3.0 i MTB.


SŁAWOMIR BABIARZ

Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej, kierunku Technologia Chemiczna. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie Produkcją Odchudzoną” – Lean Manufacturing na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa w Katedrze Technologii Maszyn i Organizacji Produkcji oraz „Podyplomowe studia menedżerskie”na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Autor i współautor kilku zgłoszeń patentowych oraz publikacji w czasopiśmie „Przemysł Chemiczny”.  Ponad 20 lat pracy w obszarze Produkcji, Konfekcji oraz w R&D i Dziale Doskonałości Operacyjnej – praktyk Lean. Uczestnik spotkań tematycznych i konferencji m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Menedżerów Jakości, Produkcji i Logistyki; Strategia Lean, Leadership, Warsztat Re-Engineering. W tematyce Lean i Six Sigma certyfikaty: Black Belt z modułu Services Industry; Black Belt z modułu Manufacturing Industry; Certyfikat Lean Six Sigma Black Belt Industrial Sector.

This site is registered on wpml.org as a development site.