31 stycznia 2023

Polonez dla Fredry odtańczony!

Polonez dla Fredry odtańczony!

Tradycyjnie, jak co roku, tegoroczni maturzyści zatańczyli dziś Poloneza dla Fredry na Wrocławskim Rynku zorganizowanego przez Gazeta Wyborcza.

Odbyło się to już po raz dwudziesty drugi, a frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Pomimo niesprzyjającej aury i obaw przed deszczem chwilę przed południem, na rynku pojawiły się tysiące uczniów, przed którymi najważniejszy jak dotąd egzamin w życiu. Nie obeszło się bez uroczystych przemówień i życzeń od Prezydenta Wrocławia, Pana Jacka Sutryka, oraz Rektorów Uczelni Wyższych naszego miasta.

Następnie korowód na czele z Panem Prezydentem i Rektorami ruszył w kroku Poloneza! Uczestników było tak wielu, że utwór musiał zapętlić się dwa razy, zanim cały orszak dotarł do schodów u bramy Ratusza okrążając rynek dookoła.

Kończące wydarzenie wspólne zdjęcie przy wspomnianych schodach zwieńczyło Poloneza dla Fredry 2023 roku, a po tym pozostały tylko rozmowy, zdjęcia i zacieranie rąk zarówno z lekkiego chłodu, ale przede wszystkim na nadchodzące matury!

Wszystkim maturzystom 2023 życzymy sukcesów, połamania pióra i do zobaczenia już w Akademickiej Społeczności Wrocławia!