20 lipca 2022

Dwie nasze studentki ze stypendium WCA!

Decyzją komisji stypendialnej Wrocławskiego Centrum Akademickiego, powołanego z inicjatywy Prezydenta Miasta Wrocław, Pana Jacka Sutryka, dwie studentki Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu otrzymały Stypendium Solidarnościowe, które będzie im przysługiwało przez najbliższe 9 miesięcy.

Idea stypendium solidarnościowego powstała jako chęć wyrażenia solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami z Ukrainy i Białorusi, którzy wskutek wojny bądź totalitarnego reżimu politycznego stają się ofiarami łamania praw człowieka. Stypendium ma również być wyrazem solidarności Wrocławia ze wszystkimi ludźmi, którzy ze względu na niestabilną sytuację polityczną we własnej ojczyźnie i działania władz prowadzące do pogwałcenia podstawowych praw i swobód obywatelskich musieli opuścić swój kraj.

Gratulujemy studentkom uzyskania grantu!

Więcej informacji znajduje się pod poniższym linkiem: