22 kwietnia 2024

Studencka Konferencja Naukowa “Synergia Sukcesu – nowoczesne trendy w edukacji i biznesie”.

W zeszły piątek, 19.04.2024 r., nasza społeczność akademicka zebrała się, aby spędzić dzień pełen inspirujących wystąpień, wartościowych dyskusji i kreatywnej wymiany pomysłów.

Konferencję rozpoczęliśmy od sesji naukowej “Cyfrowa przemiana w biznesie i edukacji”, gdzie między innymi TikTok został przybliżony jako narzędzie zarządzania relacjami z użytkownikami, a także zostały zgłębione tajniki chatu GPT i rewolucji AI w edukacji.

W panelu drugim poruszaliśmy temat “Talent i hobby – przepis na sukces w biznesie XXI w.”. Studenci i absolwenci mówili m.in. o zdrowej diecie jako klucz do sukcesu zawodowego, jak również o używaniu talentów w zarządzaniu i kreowaniu innowacji w fundacji.

W kolejnej części odbyła się debata na temat “Student jako nowoczesny przedsiębiorca”, w której nasi studenci i absolwenci, a jednocześnie dyrektorzy, kierownicy i pracownicy różnych firm dzielili się swoimi doświadczeniami.

Panel czwarty był poświęcony “AI i technologii jutra w logistyce”. Tutaj rozmawialiśmy m.in. o technologii RFID w łańcuchu dostaw oraz sztucznej inteligencji w optymalizacji tras przewozu czy optymalizacji łańcucha dostaw.

W ostatniej części konferencji poruszaliśmy temat “Przemysł turystyczno-gastronomiczny – innowacje, wyzwania i trendy”. Studentki mówiły o specyfice zarządzania małymi obiektami noclegowymi oraz o wyzwaniach menedżera gastronomii.

Na sam koniec każdy z uczestników mógł wziąć udział w części warsztatowo-rozrywkowej gdzie można było m.in. wyrazić się artystycznie poprzez graffiti czy malowanie na płótnie oraz skosztować dań różnej części świata.

Dziękujemy wszystkim prelegentom, organizatorom i uczestnikom za aktywny udział. To dzięki Wam „Synergia Sukcesu” była możliwa!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje i już teraz zachęcamy do udziału w przyszłych wydarzeniach!