16 lutego 2022

Marcin Surgieniewicz

Konsultant LMCG, Lider działu ciągłego doskonalenia w firmie NSK. Absolwent Politechniki Wrocławskie na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, ukończył studia podyplomowe o kierunku Optymalizacja procesów – Lean Six Sigma.

Posiada wiedzę na poziomie Lean/Six Sigma Black Belt, audytor wewnętrzny procesu IATF oraz VDA 6.3. Absolwent AOTS (Association for Overseas Technical Scholarship) w Yokohamie.

Ekspert w zakresie standaryzacji pracy, balansowania linii, TPM, TWI, SMED, systemu sugestii pracowniczych, Problem Solving oraz innych narzędzi z zakresu Lean i Kaizen.

W ciągu 15 lat pracy zawodowej pełnił funkcję Mistrza produkcji, inżyniera produkcji, Lidera Kaizen i wewnętrznego trenera Lean w NSK i Faurecia.

Prowadził warsztaty i szkolenia dla: NSK Polska, NSK w Indiach i Wielkiej Brytanii,  Faurecia, Inventronics, Metsa, Bourns Węgry  oraz zajęcia dla studentów na PWSZ w Wałbrzychu oraz dla studentów MBA na WSzH we Wrocławiu.

Mówi o sobie: Jestem pasjonatem w tym co robię, uważam że „Przetrwają nie najsilniejsi, ale ci którzy najlepiej dostosują się do zmian” (cytat K. Darwin).