14 grudnia 2022

Zajęcia z „Hermesa” w PZS nr 1 w Krzyżowicach

W dniu 13 grudnia w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach odbyły się WARSZTATY dla uczniów Szkół Średnich. W pierwszej części został wygłoszony interaktywny wykład  „Recepta na rozwijanie kreatywności uczniów – czy istnieje?” Wykład ten wygłosił nasz wykładowca dr Dariusz Socha. W drugiej części Ambasador marki WAB Jakub Socha, omawiał tematykę charakterystyki swojego pokolenia w kontekście łączenia studiów wyższych z pracą zawodową oraz realizacją swoich marzeń i pasji. Zwrócono uwagę na wyzwania, z jakimi muszą się mierzyć osoby wchodzące na rynek pracy w obliczu kryzysu gospodarczego i po okresie pandemii.

Dodatkowo po wykładzie poruszono kwestię możliwości, jakie daje WAB dla osób pragnących łączyć naukę z pracą zawodową. Jednocześnie wspomniano o korzyściach indywidualnego toku studiów i wychodzenia na przeciw potrzebom studentów. Omówiono także, jakie kierunki mogą być optymalne dla osób o wykształceniu technicznym – chcących rozwijać swoje własne przedsiębiorstwa.

W warsztatach brało udział około 40 osób na sali wraz z dyrekcją i opiekunami.