10 listopada 2022

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – relacja zdjęciowa

W dniu 8 listopada br. odbył się na naszej uczelni Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Podczas tej edycji jako partner strategiczny zastał zaproszony Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli – DODN. Na naukowy zakres tego ośrodka składają się intensywne działania szkoleniowe dla uczniów, gron pedagogicznych oraz dyrekcji placówek oświatowych. Wizyty bezpośrednie w szkołach oraz realizacja konferencji, warsztatów oraz seminariów dla Wrocławia oraz Dolnego Śląska.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie oraz grona pedagogiczne ze szkół Dolnego Śląska oraz samego Wrocławia. Podstawowe cechy osób przedsiębiorczych, które mają wpływ na sukces najpierw w szkole, a potem w biznesie to: zdecydowanie, konsekwencja, pracowitość, elastyczność, komunikatywność, umiejętność współdziałania. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu uczniowie przeżyli przygodę edukacyjną, która zaangażowała ich intelektualnie, emocjonalnie oraz zwiększyła pewność siebie.

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WAB 2022 miał na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

Przedsiębiorczość jest postawą, która współdecyduje o życiowym powodzeniu jednostek, ale także o rozwoju społeczności. Najbliższe lata w szkolnictwie będą czasem wielkich możliwości i wyzwań. Placówki oświatowe muszą cały czas dostosowywać się do dynamicznie zmieniającego się świata, znajdować w nim swoje miejsce, pełnić określoną rolę i zmieniać rzeczywistość edukacyjną – mówił organizator wydarzenia z ramienia WAB, dr Dariusz Socha.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie i nauczyciele ze szkół:

Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym
Zespół Szkół Logistycznych we Wrocław