MIĘDZYNARODOWY BIZNES TURYSTYCZNY- Turystyka i Rekreacja

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy:
polski, angielski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

W ramach specjalności Międzynarodowy biznes turystyczny student pozyska fachową wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne w pracy w międzynarodowym środowisku branży turystycznej, w globalnych korporacjach i z turystami różnych narodowości.

Absolwent tej specjalności znajdzie zatrudnienie w biurach podróży, liniach lotniczych, organizacjach turystycznych, jednostkach samorządowych. Będzie również przygotowany do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych.

• Zarządzanie obszarami recepcji turystycznej
  • Światowe marki turystyczne
  • Prowadzenie własnej działalności w turystyce
  • Łańcuch dostaw w organizacji eventów
  • Kierowanie zespołem pracowniczym
  • Promocja i sprzedaż usług turystycznych
  • E-biznes turystyczny.

Według Światowej Organizacji Turystycznej przed pandemią w 2019 roku liczba międzynarodowych przyjazdów turystycznych na świecie wyniosła 1,5 miliarda.  Obecnie sektor odzyskał prawie 60% poziomu sprzed pandemii i spodziewany jest dalszy, intensywny wzrost. W 2021 roku wielkość rynku turystyki na świecie szacowano na około 1,31 bln dolarów amerykańskich. W 2022 roku wielkość ta wyniosła 1,67 bln dolarów .

Jeśli kochasz podróże, nie lubisz nudy i stagnacji, chcesz poznawać nowe miejsca i ludzi a jednocześnie budować karierę zawodową w międzynarodowym środowisku, to są studia dla Ciebie!!!

Ukończenie kierunku daje szerokie perspektywy, które zagwarantują ciekawą pracę i atrakcyjne zarobki. Przeznaczone są dla osób otwartych i ciekawych świata, które lubią kontakt z ludźmi. Możliwości zatrudnienia:

Menedżer w biurze turystycznym

Własnej działalność gospodarcza (agencja turystyczna),

Specjalista w podmiotach i organizacjach zarządzających turystyką

Konsultant w podmiotach badających gospodarkę turystyczną

Pracownik wydziału turystyki w jednostkach samorządowych wszystkich szczebli

Organizator imprez turystycznych

Menedżer w atrakcjach turystycznych

Płatność dla obywateli Polski, UE i posiadających Kartę Polaka:

Opłata rocznaOpłata semestralna10 rat w roku12 rat w roku
Cena regularna
(rok akademicki 2023/2024)