04 lutego 2023

LO IV we Wrocławiu ponownie gościło „Młodego Hermesa”

W dniu 3 lutego w Liceum Ogólnokształcącym nr IV im. Stefana Żeromskiego we Wrocławiu odbyły się kolejne warsztaty dla uczniów szkół średnich w ramach projektu „Młody Hermes„.

Interaktywne zajęcia poprowadził dr Dariusz Socha, prof. WAB. Przedstawił temat: „Recepta na rozwijanie kreatywności uczniów – czy istnieje?”. Tegoroczni maturzyści byli bardzo zaciekawieni tematem i z zainteresowaniem słuchali naszego wykładowcy. Przeprowadzono również ożywioną dyskusje na temat różnych możliwości przekucia pasji na pracę zawodową oraz realizacji różnych opcji ścieżki kariery. Poruszono szereg ważnych pytań. Czy iść na studia? A jeśli tak, to jakie wybrać? Skąd wiedzieć, co naprawdę chce się robić w przyszłości? Jak odkryć, w czym jesteśmy dobrzy i w jakim kierunku powinniśmy się rozwijać? Takie pytania stawia sobie obecnie spora grupa maturzystów.

W końcowej części warsztatów Ambasador WAB Jakub Socha poruszył kwestie dotyczące rekrutacji i możliwości,  jakie oferuje nasza Uczelnia. Dodatkowo dużym zainteresowaniem cieszyła się perspektywa udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości oraz Dniach Otwartych WAB.

Zajęcia były przeprowadzone w dwóch klasach czwartych dla około 45 osób.